מחירון שיפוצים – כל מה שחשוב לדעת

מחפשים לעשות אירוע מושלם ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

כל בעל נכס נדל"ן, בין אם מדובר בדירת מגורים, בנכס מסחרי, מסעדה,  או בכל נכס אחר, יודע שמדי פעם בפעם יש לערוך בנכס שיפוצים ושיפורים. למעשה, ההוצאה על שיפוצים היא הדרך כלל השנייה בגובהה לאחר רכישת הנכס עצמו. מתי וכיצד מחליטים אם לבצע תיקונים ושיפוצים ומתי יש לבצע תיקון מקומי בלבד? היכן ניתן למצוא בעלי מקצוע איכותיים, מנוסים ומקצועיים שיבצעו את תהליך השיפוצים במהירות הרבה ביותר ובהצלחה? היכן ניתן למצוא מחירון שיפוצים שיסייע גם למי שאיננו מבין גדול בתחום, לגבש הערכה מושכלת באשר לעלויות הצפויות של השיפוצים בנכס? כל התשובות בהמשך המאמר.

 

מסמרים

 

תיקונים קלים או שיפוצים – כיצד מחליטים

לכאורה, התשובה לדילמה הזאת צריכה להיות ברורה. תיקונים קלים מבוצעים כשמדובר בתקלות מינוריות, בלתי שכיחות ושאינן חוזרות על עצמן, ומכל מקום לא לעיתים קרובות. שיפוצים, לעומת זאת, נדרשים כאשר ישנה הצטברות של תקלות בבית בתוך פרק זמן קצר, ומתעורר הצורך לערוך בו תיקונים יסודיים. אבל כל כמה שהדברים לכאורה ברורים, הרי שבמרבית המקרים ההחלטה על ביצוע שיפוצים איננה תמיד תוצאה של הכרח, אלא של מחשבה תחילה. רק בחלק קטן מהמקרים מחליטים בעלי הבית על שיפוצים רק מחוסר ברירה. לרוב, הצורך לבצע תיקונים קטנים מהווה סוג של תירוץ לביצוע שיפוצים.

אמת מידה נוספת לקבלת החלטה על שיפוצים, היא גובה הסכום שצפוי להיות מושקע בתיקון של תקלה מסוימת, אל מול הסכום הנדרש לביצוע שיפוצים. אם מדובר בתקלה שהטיפול בה עולה כמה עשרות או אפילו כמה מאות שקלים, והביכוי שהיא תחזור על עצמה הוא קטן, מאליו מובן שתיקון הוא הפתרון הנכון. אבל אם העלות של התיקון גבוהה, ומתקרבת לעלות של שיפוץ אמבטיה או כללי, ההחלטה ההגיונית ביותר הינה ביצוע שיפוצים, חלקיים או כלליים.

 

מחירי שיפוצים וקבלת החלטה מושכלת בנושא

אחת הסוגיות הראשונות שיש לתת עליהן את הדעת מייד לאחר קבלת ההחלטה לבצע שיפוצים, הינה שאלת העלות שלהם. למרבה הצער, בחינת העלויות בתחום השיפוצים איננה עניין פשוט. תחום השיפוצים בישראל הוא ענף בעייתי, שלא לומר פרוץ ומופקר. שתי הבעיות העיקריות בתחום הן הערכת המחיר הריאלי של השיפוצים מצד אחד, ושכירת בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בתחום מצד שני. אף שבשנים האחרונות נעשו ניסיונות לבצע רישום מסודר של קבלני שיפוצים בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד השיכון (עוד על רשם הקבלנים ניתן לקרוא כאן), הם עדיין לא הוכתרו בהצלחה מלאה, ובתחום פועלים קבלנים רבים שאינם בעלי מקצוע מיומנים, ועלולים לגבות מחירים מופרזים עבור העבודה.

על מנת לנסות ולעשות סדר בתחום. מציע אתר שיפוצים פלוס אפשרות לבדיקת מחירים טנטטיבית, באמצעות האתר. אפשר להיכנס לאתר, לבחור את סוג העבודה הרצוי ולקבל הערכת מחיר. ניתן, כמובן, לבחור יותר מעבודה אחת. אם יש בדעתך לערוך שיפוצים בבית ויש לך עניין בקבלת הערכת מחיר מושכלת, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת,, ולקבל הערכת מחיר מושכלת, המותאמת לצרכים ולהעדפות האישיות שלך ושל כל בני המשפחה.

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

מחפשים לעשות אירוע מושלם ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם